پرده شید سان اسکرین

جنس پرده هایی که امروزه از آن ها استفاده می شود بسیار متفاوت از سال های گذشته بوده و مهم ترین ویژگی آن ها این است که به مقدار بسیار زیادی از نفوذ نور خورشید به داخل خانه جلوگیری می کند. 

نمونه ای از پرده ها هستند که با نام اسکرین معروف بوده که به صورت شید مونتاژ می شوند و جنس پارچه آن ها از الیاف شیشه پی وی سی می باشد و به همین خاطر مانع از عبور نور و گرمای خورشیدی شده و به عبارتی مضرات خورشید را فیلتر می کنند.

از این نوع پرده ها در فضای داخلی ساختمان هایی که دارای نمای شیشه ای هستند و مکان های مختلفی که امکان تابش زیاد نور خورشید وجود دارد استفاده می شود و با کمک آن ها می توان مانع از نفوذ پرتوهای اشعه فرابنفش شده چرا که عملکرد آن ها همانند یک عینک آفتابی می باشد. 

با استفاده از این نوع پرده ها می توان حدود ۸۰ درصد از نور و گرمای خورشید را بلوکه کرده تا راحتی بیشتری در محیط احساس شود. کاربرد پرده های اسکرین در مناطق سردسیر یا گرمسیر به منظور جلوگیری از اتلاف انرژی بیشتر می شود و حتی در ساعات روز با استفاده از این پرده ها می توان به فضای بیرونی دسترسی داشت.

از پرده های اسکرین خورشیدی در مکان های اداری و دفتری به طور زیادی استفاده می شود و دلیل آن هم این است که با استفاده از این نوع پرده ها می توان مانع از تابیده شدن نور آفتاب به سطح مانیتور ها شده و امکان باز تابش نور از سطح آن ها را مسدود می کند و این مسئله  عملکرد کاربران را راحت تر خواهد کرد.

دسته‌بندی
بایگانی نوشته‌ها
موردی وجود ندارد.